Po prostu finanse – świat finansów na wyciągnięcie ręki!

Dowiedz się o czym się mówi wśród rekinów finansjery

Prawo

W agendzie posiedzeń PE: prawo klimatyczne, fundusze ekologiczne i zdrowie seksualne

Parlament Europejski zajmie się w tym tygodniu nowym prawem klimatycznym UE, funduszami ekologicznymi na rozwój i współpracę regionalną oraz dostępem do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego – poinformowano we wtorkowym komunikacie instytucji.

Prawo klimatyczne

Posłowie do Parlamentu Europejskiego przyjmą nowe prawo klimatyczne UE, które zwiększa unijny cel redukcji emisji do 2030 roku z 40 proc. do co najmniej 55 proc. i przekształca polityczne obietnice, że UE stanie się neutralna dla klimatu do 2050 roku, w wiążące zobowiązanie. Po 2050 r. UE powinna dążyć do osiągnięcia ujemnych emisji. Debata i głosowanie w tej sprawie odbędą się w czwartek.

Fundusze ekologiczne na rozwój oraz współpracę regionalną

Oczekuje się, że Parlament Europejski da zielone światło trzem funduszom UE – o wartości 251 mld euro – mającym na celu wzmocnienie spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej UE. Będą się one koncentrować na działaniach w dziedzinie klimatu, programach społecznych, zrównoważonym rozwoju miast oraz wspieraniu odbudowy po pandemii wirusa COVID-19. Debatę przewidziano na środę, a głosowanie na czwartek.

Dostęp do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego

Jak poinformowano we wtorkowym komunikacie, europarlament będzie debatował i głosował nad sprawozdaniem wzywającym państwa członkowskie do ochrony i dalszego wzmacniania zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet oraz ich praw w tym zakresie. Europosłowie mają wezwać do zapewnienia dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji oraz podkreślić, że prawa do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego są podstawowymi prawami kobiet. Debata na ten temat odbędzie się w środę, a głosowanie w czwartek.

Debata przed szczytem UE

Posłowie do PE przekażą przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i prezydencji portugalskiej swoje oczekiwania wobec Rady Europejskiej w dniach 24-25 czerwca, która zajmie się kwestiami COVID-19 i odbudowy, migracji oraz stosunków z Turcją i Rosją. Omówią również dalsze działania UE w dziedzinie polityki azylowej i migracyjnej oraz możliwości państw członkowskich w zakresie relokacji osób przybywających do krajów na pierwszej linii frontu. Debata odbędzie się w środę.

Wzmocnienie Europejskiej Agencji Leków

We wtorek Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego i Zdrowia Publicznego będzie głosować nad wnioskiem dotyczącym wzmocnienia roli Europejskiej Agencji Leków w zakresie gotowości na wypadek kryzysu oraz zarządzania produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi, w oparciu o doświadczenia zdobyte podczas pandemii COVID-19.

Nagroda Dziennikarska im. Daphne Caruany Galizii

Również we wtorek o godz. 14.00 w Press Club Brussels Europe zostanie uruchomiona strona internetowa umożliwiająca zgłaszanie kandydatur do nagrody dziennikarskiej im. Daphne Caruany Galizii. Nagroda ta będzie przyznawana corocznie za wybitne dziennikarstwo, które promuje lub broni podstawowych zasad i wartości Unii Europejskiej. Matthew Caruana Galizia, jeden z synów Daphne Caruany, wraz z Heidi Hautalą (wiceprzewodniczącą), Davidem Casą (kwestorem) oraz posłami do Parlamentu Europejskiego, wezmą udział w uroczystości inauguracyjnej.

Nagroda, przy wsparciu Parlamentu Europejskiego, jest hołdem do maltańskiej dziennikarki śledczej i blogerki, która została zamordowana w październiku 2017 r

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

Źródło informacji: EuroPAP News

moderator1
Author: moderator1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined variable $handle in /home/platne/serwer99779/public_html/poprostufinanse/wp-content/plugins/elegance-modal-box/elegance-modal.php on line 56

Pin It on Pinterest