Po prostu finanse – świat finansów na wyciągnięcie ręki!

Dowiedz się o czym się mówi wśród rekinów finansjery

Biznes Energetyka Gospodarka Polityka

Polski zielony ład

Konferencja prawa i sprawiedliwości odnośnie poprawy energetycznej kraju wyłącznie potwierdziła przecieki, które branża OZE słyszała od dawna. PiS zapowiedział rozszerzenie programu “mój prąd” o dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć energetycznych: stacji ładowania pojazdów, magazynów energii, inteligentne systemy zarządzania energią w domu. Jest to rozwiązanie wysoce oczekiwane społecznie, gdyż właśnie w magazynach energii upatruje się szansę na możliwość przyłączenia części prosumentów do sieci energetycznej w przypadku gdy ta sieć – zwłaszcza podczas okresu najwyższej produkcji – nie wytrzymuje i wyłącza się.

Program obejmuje również rozwój programu “czyste powietrze” w kierunku zapewnienia domą ubogim energetycznie możliwości zmiany źródła ciepła. Widać w tych działaniach konsekwencje z polityką energetyczna państwa 2040, w których był podkreślony cel wyposażenia 1 mln domów w wariancie pesymistycznym, oraz 2 mln domów w wariancie optymistycznym w pompy ciepła.

W Polskim Ładzie jest też mowa o polskiej elektrowni atomowej. Przygotowania to tej inwestycji mają się zacząć po wybraniu bezpiecznego i zaawansowanego technologicznie partnera.

Rząd zapowiada też wdrożenie dodatkowego wsparcia z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, czyli dopłaty do autobusów i samochodów elektrycznych i wodorowych oraz infrastruktury ładowania i tankowania oraz wsparcie dla rozwoju polskiego przemysłu samochodów elektrycznych.

Brakuje jedynie wypowiedzenia się na temat elektrowni wiatrowych. Od dawna mówi się, że rząd ma odejść od ustawy odległoścowej co ma przyczynić się do większych inwestycji w ten sektor energetyczny.

moderator1
Author: moderator1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: Undefined variable $handle in /home/platne/serwer99779/public_html/poprostufinanse/wp-content/plugins/elegance-modal-box/elegance-modal.php on line 56

Pin It on Pinterest